Vánoční Google search — svátky den po dni

Vánoce jsou prý nejzprofanovanější svátek. Místo toho, aby si lidé užívali bližních svých, honí se po nákupech a zkoumají úroky spotřebitelských úvěrů. Z USA k nám dokonce dorazila tradiční soutěž v nakupování Black Friday. Co na to Google?

vanocni-google-search-black-friday

Ještě 20. prosince jako by Vánoce vůbec neexistovaly. První tři příčky vyhledávání obsadily dívky a dámy ze StarDance. Za nimi se umístil hokej a Miss World.

O den později lidi zaujal zimní slunovrat se 100 000 + vyhledáváními. Druhé místo konečně obsadila vánoční přání, která překročila příčku 10 000 vyhledávání. Gradace nastala i v soutěži krásy. Tentokrát lidé hledali rovnou Miss Universe.

22. prosince začalo zhruba 20 000 lidí vařit bramborový salát. S rybí polévkou potřebovalo poradit jen 5 000 lidí, což si můžeme volně interpretovat třeba tak, že nikomu moc nechutná. Nejvíc z rybí polévky vyvařil Babiš, který ji rozdával na Václaváku. Byl to nejčtenější článek s těmito keywordy. Hned na třetím místě byl Filip Rajmont ze seriálu ulice, který se registroval za svého partnera, čímž to se dvěma tisíci vyhledávacími dotazy dvojnásobně natřel dotazu „Vánoční svátky“.

Třiadvacátého si lidé poprvé masově uvědomili, že budou Vánoce, a začali hledat „Vánoce“. Konkrétně vánočními přáními se inspirovalo 50 000 krajanů. Žebříčku jednoznačně dominovala vánoční tematika, kterou místy narušil jen Jarda Jágr, který podle Blesku „vypadá jako upír a nemůže jíst,“ protože mu někdo vyrazil Zuby.

Štědrý den si lidé stále chtěli přát, načež když zadali do vyhledávání „Vánoční přání“, vyskočil na ně (nejčastěji) článek, ve kterém Zeman přál jim — trolling level Asian. Jinak hledali hlavně pohádky a koledy.

Den po Štědrém dni se po Ježíškovi slehla zem. Zmizel. Nikde ani stopy po nějakých svátcích. Lid zase začal zajímat sport, filmy a sexuální životy celebrit.

vanocni-google-search-nuda

Data berte s rezervou, není jich dost na to, aby z nich šlo vyvodit hlubší závěry. Trendy ve vyhledávání ale působí, jako bychom ty Vánoce nějak přečkali, když už teda jsou. Jako by pro nás byly jen společenskou povinností.

Pokud to je váš případ a nemáte malé děti, jděte s rodinou do restaurace a pod stromečkem si jen popřejte. Nebudete vypadat jako exoti — bývají úplně narvané ;-).