Menu Home

Šetřete čas: import a export kampaní

Jsou situace, na které je krátký i Power Editor. Typicky tvorba velmi rozsáhlých kampaní nebo převod kampaně na jiný účet. Časový rozdíl mezi duplikováním kampaně a jejím znovunaklikáním může být i několik dní. Za několik dní ale můžete dohrát nový Mass Effect. A co byste dělali radši?

Cestou je naučit se pracovat s kampaněmi v csv, tedy s exporty / importy kampaní. V csv stejně jako přímo ve Facebookovém rozhraní pracujete s objectivy, časovými horizonty, o hodně více pak s ID různých objektů, nejčastěji ale budete potkávat staré známé.

Předpokládám, že většině z nich rozumíte, ale pro případ potřeby jsou popsané ve Facebook Bussiness Helpu.

Upravovat v textovém editoru je budete manuálně, musíte si tedy přesně zapamatovat různé hodnoty, které můžete různým sloupcům přiřadit. Jsou stejné jako v Ads Manageru nebo Power Editoru, ale pozor, zápis je case sensitive!

Řekněme, že poptřebujete převést kampaň o 200 setech na nový účet. Vyexportujete si kampaň ve starém účtu a smažete pole, které identifikují již konkrétní hotovou věc. Smažete tedy všechny Campaign ID, Ad Set ID, Ad ID a všechny Preview Linky. Po uložení získáte csv soubor, který můžete uploadnout do svého reklamního účtu a FB vám dovolí jej dále zpracovávat ve vlastním grafickém rozhraní. Ušetřili jste si tak naklikávání celé kampaně od začátku, včetně namingu a targetingu a trvalo to asi pět minut.

Samozřejmě, pracovat s CSV se dá ale na mnohem hlubší úrovni. Můžete měnit třeba i objectivy kampaně, hromadně měnit obrázky pomocí hashe, hromadně měnit linky, targeting (zejména excluded audiences) nebo page, pod kterou se bude reklama zobrazovat (link object id). To záleží na vaší fantazii.

Pokud připravujete opravdu velkou kampaň, ve které počítáte se stovkami a větším množstvím setů, mnoho času vám ušetří i jen vytvoření základní kostry kampaně. Třeba naming setů podle prodávaných značek určitě budete schopni vygenerovat z webu. Nejde přitom jen o šetření manhodin. Věřte mi, až budete nastavovat to samé po čtyřsté, oceníte hlavně pozitivní dopad hromadných změn na vaše psychické zdraví.

P.S.: Užijte si Andromedu :-)

Categories: Facebook

Tagged as:

Jakub Jandík

Specialista na výkonnostní online marketing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.