Menu Home

Nejdřív Blueprint, pak otázky!

Skupiny věnované Facebooku jsou zahlceny stále se opakujícími dotazy na základní funkčnost a principy. Dalo by se na ně odpovídat „google, baby.“ Přitom existuje online učebnice, která je zadarmo a je neustále aktualizovaná. Nepotřebujete víc než vůli a Facebook Blueprint.

Facebook Blueprint je rozdělený do necelé dvacítky kategorií. Vysvětlí vám úplné základy, jako co je to Facebook a Instagram, ale brzy se dostanete k pokročilejším tématům. Pomocí názorných návodů a case studies vás naučí zvolit správné formáty a placementy k vašim cílům, naučí vás měřit výsledky a optimalizovat kampaně.

Pokud nevíte, jak sestavit Canvas nebo kdy zvolit MPA a kdy Collections, je Blueprint doslova dělaný přímo pro vás. Než se začnete ptát, udělejte si alespoň ty kurzy, které vám připadají užitečné.

Dobré čtení i pro pokročilé

Mají se z něj co dozvědět i ti, kteří už s Facebookem zkušenosti mají. Většina lidí se totiž učí nastavovat kampaně z článků na různých blozích (za všechny jmenujme blog Jona Loomera) a občas se doptávají zkušenějších. Nemají pak ale komplexní znalost tématu, a i když umí efektivně nastavit kampaně, nejsou schopni zodpovědět klientovi nebo mladším kolegům třeba i základní otázky. Vybral jsem několik poměrně banálních:

  • Aukce – jaký je rozdíl mezi vaším bidem a total bidem?
  • Publika – jaká je doporučovaná velikost Custom Audience pro kvalitní Lookalike?
  • Zpracování osobních údajů – kde probíhá hashování uploadovaných customer listů?

Pokud odpovědi neznáte, určitě si Blueprint projeďte. Je to dobrý nástroj i pro revizi znalostí.

Categories: Blog

Tagged as:

Jakub Jandík

Specialista na výkonnostní online marketing

1 reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.